Як правильно оформити заявку на отримання кредиту в банку для юр. осібі
Як правильно оформити заявку на отримання кредиту в банку для юридичних осіб?
Як правильно оформити заявку на отримання кредиту в банку для юр. особи?
Процес оформлення кредитної позики починається з написання заявки. Варто пам'ятати, що подача заявки і становить ту саму «одяг», за якою і стануть зустрічати потенційного позичальника. Однак найважливіші моменти, на які звернуть увагу співробітника банку, пов'язані навіть не з заявкою, а з необхідними документами, без наявності яких сама заявка просто не має сенсу.
Чи потрібен зразок заявки банку і де його взяти?
Заявка на отримання будь-якого виду кредиту повинна містити весь необхідний набір відомостей про позичальника. У ній буде потрібно вказати суму бажаного позики, цілі та термін кредитування, все те майно, яке можна передати в заставу фінансовій установі, фактичний і офіційна адреса підприємства.
Багато банків приймають заявки використовуючи спеціальні стандартні бланки. Зразки бланків можна знайти на офіційних сайтах банків і у відділенні фінансової установи.
Іноді на сайті банку є зразки, які представляють собою окремий файл. Його будь-який потенційний позичальник може роздрукувати, а потім віднести до банківської установи або відправити електронною поштою. Кожному банку потрібно часи для розгляду заявки, але частіше за все, через два-три дні потенційному клієнту вже дадуть відповідь на його замовлення. Банк або відмовить у наданні позики, або викличе його на зустріч, так як віртуального спілкування з позичальником банку буде недостатньо.
Реєстраційні та установчі документи повинні додаватися до заявки на отримання кредиту, якщо отримання суди необхідно для розвитку середнього або малого бізнесу. ФОП повинен надати довідку про постанову на облік в податкові органи. Власник юридичних осіб, крім багатьох аналогічних документів, повинен надати положення або статут з усіма офіційними змінами і доповненнями. Крім того, якщо передбачено законодавством, то необхідний ще і установчий договір. Всі надані документи повинні бути справжніми або завіреними нотаріально копіями.
Можливі додатки до заявки для юридичних осіб.
Перш ніж надати кредит, банк повинен буде оцінити платоспроможність позичальника з сфер середнього і малого бізнесу. Звичайно, для цього кредитної організації потрібно оцінити всі документи, які відображають фінансову і господарську діяльність підприємства. Перелік може бути найрізноманітнішим, але сенс тут буде один - банк повинен зрозуміти, як веде свою діяльність підприємство.
Про непоганий фінансовий стан будуть свідчити наступні показники: витрати, парафії, виручки і чистий прибуток. Щоб отримати достовірну картину, співробітники банку проводять порівняння цих даних з даними в податковій, бухгалтерської або управлінської документації за різний період діяльності (від шести місяців до року).
Крім цього, знадобляться ще й довідки про те, що у підприємства немає боргів по податковим зборам. Чим правдивіше і повніше потенційний позичальник представить документацію про діяльність підприємства, тим більше у нього шансів отримати позику.